معرفی ۲۲ شغل دوم با درآمد مناسب در ایران


اگر شغل اصلی شما به شکل پاره وقت یا نیمه وقت باشد و یا اگر نارضایتی شغلی داشته باشید، می توانید به انتخاب شغل دوم فکر کنید. این شغل ثانی می تواند به مراتب درآمد بالاتری از شغل اول داشته باشد. وضعیت اقتصادی بهتر یکی از مسائلی است که ما همواره در پی آن هستیم و برای آن برنامه ریزی می کنیم.

شغل دوم

توجه داشته باشید شغل دوم شما لزوماً در چارچوب مکانی خاصی شکل نمی گیرد. ضمن اینکه ساعت خاصی را شامل نمی گردد. بنابراین شما قدرت تطبیق با آن را دارید و می توانید دو شغل را با هم داشته باشید.

معرفی ۲۲ شغل دوم با درآمد مکفی

ایده هایی برای حرفه دوم

آموزش آنلاین

بسیاری افراد در رشته تخصصی خود به شکل خصوصی تدریس می کنند. این تدریس را می توان به شکل آنلاین برگزار کرد. با این اتفاق، شما از فوت وقت خود در رفت و آمد جلوگیری می کنید. ضمن اینکه قادر به برگزاری کلاس در هر مکان و زمانی هستید.

سایت های زیادی چون هم آموز، فرا دانش و فرادرس نیز با همین قابلیت در فضای مجازی طراحی شده اند.

نویسندگی

اگر توانایی نوشتن دارید، این حرفه را از دست ندهید. افرادی زیادی برای سایت یا وبلاگ خود به دنبال نویسنده هستند. این کار را می توان در محیط منزل و به دور از شلوغی های شهر انجام داد. سایت انجام میدم و پونیشا از جمله سایت هایی هستند که به دنبال افرادی برای تولید محتوا می گردند.

بازار سهام

سرمایه گذاری در سهام نیز می تواند یکی از منابع درآمد شما باشد. البته برای قرار گیری در این بازارها باید از شرایط، قوانین و نحوه کار در آن ها اطلاع داشته باشید. در این صورت می توانید حدود ۲ تا ۳ ساعت زمان در این بازار صرف نمایید و به درآمد برسید. در این بازارها امکان سرمایه گذاری با سرمایه کم وجود دارد. البته برای انجام معاملات بهتر است از وضعیت اقتصادی و روند آن مطلع باشید. اگر تجربه سرمایه گذاری در بورس را ندارید، بهتر است از تجربه صندوق های سرمایه گذاری یا کارگزاری های معتبر بورس بهره ببرید.

تایپ

در تایپ سرعت بالایی دارید و این موضوع می تواند شغل دوم شما را رقم بزند. تایپ کار آسانی است و تنها به سرعت نیاز دارد. شرکت ها و موسسات زیادی برای انجام کارهای خود به دنبال یک تایپیست ماهر می گردند. برای این کار کافی است با تایپ ۱۰ انگشتی به خوبی آشنایی داشته باشید.

شغل دوم

ترجمه

اگر با زبان های دیگر دنیا آشنا هستید، پروژه های مختلف را در این زمینه قبول کنید و از تخصص خود بهره مند شوید. برای داشتن این شغل باید دانش زبان مربوطه را داشته باشید. در این شرایط می توانید از یک دارالترجمه سفارش قبول کنید یا در یک شرکت به عنوان مترجم دورکار مشغول به کار شوید.

انجام ترجمه

 فروش دست دوم ها

این کار به یکی از منابع درآمد و شغل دوم افراد تبدیل شده است. به گونه ای که افراد بسیاری وسایل نو و بلا استفاده خود را در سایت، کانال و فضاهای مجازی مانند دیوار به فروش می گذارند و از آن کسب درآمد می کنند. ضمن اینکه در بسیاری از مواقع چنین فروشی در کمترین زمان ممکن نصیبتان خواهد شد.

 راننده آنلاین

در حال حاضر برنامه های مختلفی مانند اسنپ، تب سی و … برای سفارش آنلاین راننده استفاده می شود. این روش نیاز به تخصصی به جز رانندگی ندارد و سود خوبی نیز نصیبتان خواهد کرد. شما می توانید در مواقع بی کاری خود از این روش برای کسب درآمد و به عنوان شغل دوم استفاده کنید.

انتشار ویدیوهای آموزشی

بسیاری از ویدیوهای آموزشی در سایت ها منجر به شکل گیری شغل دوم پر درآمد می شوند. این ویدیوها می توانند به کلاس های آنلاین شما مربوط شوند.

انتشار ویدیوهای آموزشی

فروش دسر و کیک

بسیاری از کافه ها و رستوران ها از دست پخت های خانگی سفارش می گیرند. بنابراین اگر هنر تزیین و آشپزی دارید، این فرصت را از دست ندهید. شما می توانید کیک های دست ساز خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و از این طریق بازار مناسب کاری برای شغل دوم خود را بیابید.

کارهای هنری

کارهای هنری و تزیینی شما نیز می توانند منبع درآمد باشند. این کارها را در شبکه های اجتماعی و سایت ها به اشتراک گذاشته و دسترس عموم قرار دهید. مطمئن باشید که به زودی زود مشتریان خود را در این زمینه کسب خواهید کرد.

انجام کارهای تزیینی

فروش املاک و خانه های لوکس

در این فروش ما نقش یک واسطه را بازی می کنیم و در سر گرفتن معامله نقش داریم. برای این کار از طریق روزنامه، بنگاه و … با افرادی که به دنبال خرید یا اجاره خانه هستند ارتباط برقرار می کنیم و برای خرید یا اجاره به آن ها مشاوره می دهیم. در صورت انجام معامله سودی از آن نیز نصیب ما خواهد شد.

پرستاری کودک

نیاز به پرستار کودک برای زن و شوهرهای شاغل امری اجتناب ناپذیر است. برای این کار نیز درآمد خوبی در نظر گرفته می شود. اگر ارتباط خوبی با بچه ها دارید و از همه مهم تر حوصله بچه داری و مسئولیت آن را دارید، این شغل دوم را در نظر داشته باشید.

خطاطی و طراحی

اگر هنر طراحی و خوشنویسی دارید، احتمالاً قادر به گرفتن سفارش کارت عروسی، عزا و … خواهید بود. اگر خلاقیت در زمینه طراحی لوگو دارید، می توانید در این زمینه نیز مشغول به کار شوید.

انجام خدمات شخصی افراد

در این شغل وظیفه انجام کارهای شخصی افراد گرفتار و پرمشغله را به کار می گیرید. به عنوان مثال نقد کردن چک، رسیدگی به مطالبات و … از جمله این کارها می باشد. اگر طرف به شما اعتماد نداشته باشد، احتمالاً یک سند برای انجام کار از شما درخواست می کند.

شغل دوم

باربری با اتومبیل

وانت بارها با این کار به خوبی آشنایی دارند. رانندگان این ماشین ها برای جا به جایی وسایل یا بار پول دریافت می کنند.

کشاورزی در حیاط

اگر فضای کافی را در حیاط منزل برای پرورش صیفی جات یا سبزیجات دارید، از این فرصت به عنوان شغل دوم استفاده کنید و محصولات خود را به بازار عرضه نمایید. این محصولات با توجه به طبیعی بودن می توانند با قیمت بیشتری به فروش برسند.

 آموزش موسیقی

اگر در یکی از آلات موسیقی مهارت دارید، بهتر است این هنر را در منزل آموزش دهید. آموزش موسیقی هم می تواند یک سرگرمی و هم در حکم حرفه دوم شما باشد. بیشتر مردم مخصوصاً در شهرهای بزرگ تمایل دارند زیر نظر استاد خصوصی موسیقی را یاد بگیرند. چون اکثر آن ها تمایلی به قرار گیری در محیط های شلوغ شهری ندارند.

ارائه مقاله به مجلات و روزنامه ها

در این شغل دوم نیز شما از دانش و آگاهی در زمینه ارائه مقاله به روزنامه یا مجله بهره می برید و به ازای آن پول دریافت می کنید.

فروش فضای اینترنتی

یکی از شغل های پردرآمد است و می تواند رضایت شغلی را به همراه داشته باشد. برای موفق شدن در این حرفه نیز باید کیفیت سرویس و خدمات خود را در حد بالا حفظ کنید.فروش فضای اینترنتی

باغبانی

از شغل هایی با درآمد بالا می باشد که تاثیر مستقیمی بر روحیه انسان دارد. این شغل با داشتن وسایلی چون اره، بیلچه و قیچی باغبانی فراهم می شود. شما در این روش می توانید به فروش محصولات خود برای کسب درآمد تکیه کنید.

کارهای شبانه

این کارها معمولاً از ساعت ۶ بعداز ظهر شروع می شوند و می توانند کار در رستوران، آژانس یا شرکت های خدماتی باشند.

کارهای شبانه و درآمد زایی

فروش اطلاعات

در این شغل شما اطلاعات خود را با اشتراک گذاشتن به فروش می رسانید و به سود لازم از این معامله دست می یابید.

راه اندازی یک تولیدی

برای داشتن حرفه دیگر به فکر یک تولیدی با تخصص خود باشید. البته فعالیت های این چنینی بدون تجربه، دانش و سرمایه جز ضرر و زیان چیز دیگری نصیبتان نخواهد کرد.

کار با مهارت شخصی

اگر در خیاطی، جوراب بافی، عکاسی، بافندگی، آرایشگری و … مهارت دارید، بهتر است تولیدی یا مرکز مناسبی برای آن تهیه کنید. این شغل دوم می تواند منبع در آمد خوبی برای شما باشد. به شرطی که کلیه قوانین و شرایط لازم برای راه اندازی آن را در نظر گرفته باشید.

The post معرفی ۲۲ شغل دوم با درآمد مناسب در ایران appeared first on آرگا.


منبع : آرگا پورتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *