آموزش نگه داری از گل زنجبیلی و رشد بهتر این گیاه در منزل


گل زنجبیلی که معمولا به رنگ قرمز است گیاهی کمیاب است، که زادگاه آن جنگل های استوایی مناطق آسیایی است. که شاید خیلی ها آن را ندیده باشند این گیاه گونه های مختلفی دارد که  که گل های خیره کننده ای می دهد.برای کسانی که قصد تهیه این گیاه را دارند باید چگونگی نگه داری از گل زنجبیلی را هم بدانند که برعکس ظاهر پیچیده اش نگه داری آن بسیار آسان است.

آشنایی با نحوه نگه داری گل زنجبیلی

 این گل دارای ساقه ای بلند و توخالی با برگ های صاف و نیزه ای  شکل که گل را روی خود نگه می دارد است. که گلبرگ های آن در قسمت بالای ساقه بر افراشته شده است و وقتی به مرکز گل می رسد گل برگ ها جمع می شوند که ظاهری بسیار زیبا را به وجود می آورد ، نقطه قوت یا جذاب ترین چیزی که این گیاه را منحصر به فرد کرده است براکته های واکسی و رنگی آنهاست.

اموزش نگه داری از گل زنجبیلی در منزل

شرایط نگه داری از گل زنجبیلی

گل زنجبیلی برای رشد خود نیاز به نور فراوانی احتیاج دارد اما علاقه شدیدی به نور لکه دار دارد اگر این گل را در حیاط منزل خود دارید بهترین مکان برای نورگیری زیر سایه درختان است اما اگر آن را در منزل نگهداری می کنید  به نور بیشتری نیاز دارد سعی کنید در پشت پنجره جایی که نور به صورت غیر مستقیم می تابد گل را قرار دهید.

در مورد آبیاری این گیاه باید گفت که گل زنجبیلی  عاشق آب است و خاکش همواره باید دارای رطوبت باشد البته به این معنا نیست که خاکش را غرقاب کنید البته باید بدانید که در چنین وضعیتی هم می تواند به خوبی رشد کند اما در طولانی مدت باعث پوسیدگی ریشه ها می شود . در آبیاری ان سعی کنید قبل از خشک شدن خاک ان را آبیاری کنید.

به این نکته توجه کنید که گلدانتان از زهرکشی  خوبی برخوردار باشد و آب را بتواند از خود خارج کند.

برای خاک این گیاه می توانید از  خاکی سبک  با قدرت زهر کشی بالا استفاده کنید می توانید گیاه را در فصل رشد با کود های که تمام مواد مغذی این گیاه را دارد کود دهی کنید.

برای نگه داری از گل زنجبیلی به صورت طولانی مدت باید هر سال یا یک سال درمیان خاک و گلدانش را تعویض کنید البته بستگی به رشد گیاهتان دارد در هنگام تعویض گلدان اگر می خواهید این گل را قلمه بزنید بهترین زمان است چرا که ریشه های آن دارای ریزوم هایی است که به وسیله آن ها گسترش می یابند که در آخر می توانید صاحب دو گل زنجبیلی شوید.

گونه های مختلف گل زنجبیلی و نگه داری از ان

گل زنجبیلی قرمز بهترین گیاه برای نگه داری در داخل منزل  یا گل خانه است فقط به بیشترین نکته ای که برای نگه داری از گل زنجبیلی باید توجه کنید حفظ رطوبت همیشگی خاک با نور بسیار فراوان است. سعی کنید برای گل زنجبیلی محیطی گرم با دمای مناسب فراهم کنید.

The post آموزش نگه داری از گل زنجبیلی و رشد بهتر این گیاه در منزل appeared first on آرگا.


منبع : آرگا پورتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *