نقشه مترو شیراز و ساعت حرکت قطارهای شیراز


افزایش جمعیت و وسعت شهر، استفاده از مترو را در قالب حمل و نقل شهری ضروری می سازد. ضمن اینکه این حمل و نقل بدون ترافیک و در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد. اگر چه این تجربه نخستین بار در شهر تهران اتفاق افتاد اما اکنون بسیاری از کلان شهرهای ایران زمین برای حمل و نقل و ارائه خدمات به مسافران به قطار شهری متوسل شده اند. در ادامه نقشه مترو شیراز را برای آشنایی با مسیرهای حمل و نقل آن در اختیار شما علاقه مندان قرار داده ایم. 

اطلاعات نقشه مترو شیراز

شیراز از شهرهای پرجمعیت است که نیاز به مترو در آن کاملاً احساس می شود. مسلماً در شهری با جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ترافیک وجود دارد و برای حل این ترافیک، حمل و نقل زیر زمینی ایده مناسبی می باشد. برای استفاده از این سیستم حمل و نقل باید از نقشه قطار شهری شیراز بهره مندشد.

راهنمای خطوط مترو شیراز

مساحت شیراز ۲۴۰ کیلومتر مربع است. قطار شهری شیراز در سال ۱۳۸۲ در برنامه کاری شهر وارد شد و در سال های اخیر یک خط مترو شیراز با ۱۵ ایستگاه به بهره برداری رسید.

خط یک متروی شیراز مسافتی به اندازه ۲۴.۵ کیلومتر را می پیماید و این مسیر از میدان احسان شروع و در میدان الله (شهید دستغیب) نیز خاتمه می یابد. خط دوم مترو نیز خطی است که نواحی شمالی این شهر را به نواحی جنوبی متصل می سازد. این مسافت برابر با ۱۵ کیلومتر می باشد و ۱۳ ایستگاه را در خود جای داده است.

نقطه شروع آن شهرک میانرود می باشد و نقطه اتمام و ایستگاه آخر آن در میدان گلستان است. گلستان در شمال شهر شیراز و شهرک میانرود در جنوب این شهرستان می باشد.
نقشه مترو پایتخت فرهنگی ایران
این خط نیز به دو شاخه تقسیم می گردد. یک شاخه آن از شهرک میانرود به مرکز شهر یعنی میدان امام حسین متصل و خط دیگر نیز از میدان امام حسین شروع و به کلبه سعدی در ناحیه شمال شرق شیراز ختم می شود.
نقشه مترو شیراز وجود ۶ خط راه اندازی شده در مترو را نشان می دهد. خط ۲ از ایستگاه های مهم تر و پر تردد عبور می کند. این خط در ایستگاه استقلال با خط ۴، در ایستگاه امام حسین با خط ۱، در ایستگاه رحمت با خط ۶ و در خط ۵ نیز با ایستگاه سعدی تلاقی می یابد. این موضوع به شدت حجم ترافیکی شهر شیراز را کنترل می نماید.
راهنمای مترو شیراز
خط دوم در نقشه مترو شیراز از ایستگاه های میدان امام حسین، خیابان انقلاب، میدان آزادی، میدان اطلسی، حافظیه، بلوار عدالت و میدان امیر کبیر عبور می نماید. خیابان انقلاب شیراز از نواحی پرتردد شیراز می باشد.
خط یک نواحی شرقی و غربی شیراز را به هم متصل می سازد و به همین علت در کاهش ترافیک موثر است. خط یک از چهار راه زند و میدان نمازی عبور می کند. مهم ترین خطوط نقشه مترو شیراز خط یک و دو مترو می باشند.
مترو شیراز
خط سوم این مترو نیز قرار است منطقه معالی آباد را به شهرک صدرا و گلستان ارتباط دهد. این خط طرح مطالعاتی خود را پشت سر گذاشته است. حمل و نقل متروی شیراز از ۵ و ۵۵ دقیقه در دستغیب میدان الله شروع می شود. این شروع حرکت در میدان احسان در ۵ و ۵۰ دقیقه انجام می گیرد. حمل و نقل شیراز تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ادامه می یابد. در صورت تمایل می توانید به لینک مکان های دیدنی شیراز و پیش شماره های شیراز در سایت آرگاه مراجعه و از سایر مطالب نیز بهره مند شوید.

The post نقشه مترو شیراز و ساعت حرکت قطارهای شیراز appeared first on آرگا.


منبع : آرگا پورتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *