روش پرورش و تکثیر زاموفیلیا در منزل


یکی از روش های تکثیر زاموفیلیا از طریق برگ است. در این روش بایستی چندین برگ شاداب و جوان از این گیاه را با یک تیغ کاملا تیز و استریل شده ببرید. در این مرحله ساقه های برگ را کوتاه کنید و برگ ها از قسمت انتهایی آن ها درون پیت ماس که از قبل مرطوب شده است قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی و زیبا

روش تکثیر زاموفیلیا

برای تکثیر زاموفیلیا بهتر است پیت ماسی را که برگ ها در آن قرار داده شده اند روز در میان آبیاری شود. مدت زمان دو تا سه ماه طول می کشد تا برگ ها ریشه بدهند. برای رشد سریع تر ریشه ی برگ ها می توانید همانند شیوه گلخانه ای بر روی آن پلاستیکی با سوراخ هایی مناسب برای تهویه هوا بکشید. بعد از ریشه دهی برگ ها می توانید آن را درون گلدان بکارید.

تکثیر زاموفیلیا

دیگر راه تکثیر زاموفیلیا از طریق ریشه است که ۹۰ درصد مواقع این نوع تکثیر جواب می دهد. به هنگام جدا کردن ریشه گیاه خیلی مراقب باشید تا آسیبی به آن وارد نشود. این ریشه ها را می توانید به گلدانی دیگر منتقل کنید. توجه داشته باشید گلدان جدید حتما باید دارای زهکش باشد. گلدان جدید را با خاک مخصوص پر کنید.

تکثیر زاموفیلیا از طریق برگ گیاه زاموفیلیا نسبت به شرایط نامساعدی چون نور کم، عدم آبیاری به هنگام و … واکنش نشان نمی دهد. به خاطر همین مقاومت زیاد بسیاری از افرادی که هفته ها از گل دادن گیاهان آپارتمانی شان بنا به دلایل مختلف غفلت می کنند تکثیر گل زاموفیلیا بسیار مورد توجه است. هنگامی که ریشه های این گیاه از زیر گلدان بیرون زد زمان تعویض گلدان فرا رسیده است. همانطور که گفته شده است گلدان های کوچکتر برای گیاه زاموفیلیا به علت آبرسانی سریع و مواد غذایی به ریشه مناسب تر هستند. نا گفته نماند که این گیاه با نام زی زی نیز معرفی می شود.از توجه شما به این قسمت از دانستنی های گل و گیاه بی نهایت سپاس گزاریم و شما را به خداوند منان می سپاریم.

The post روش پرورش و تکثیر زاموفیلیا در منزل appeared first on آرگا.


منبع : آرگا پورتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *